Quantcast
Channel: Befektetési lehetőségek, legjobb befektetés, pénzügyi befektetés, jó befektetési ötletek » befektetés
Viewing all articles
Browse latest Browse all 19

K&H prémium megtakarítási betétszámla

$
0
0

K&H prémium megtakarítási betétszámla

Az elmúlt év alatt jelentősen csökkent a bankbetétek által kínált kamatok nagysága. Szám szerint ez annyit jelent, hogy míg tavaly még általában 7 százalék körüli kamatot fizettek a pénzintézetek egy átlagos lekötött forintbetétre, ez jelenleg már alig 4 százalék körüli értéken áll. A csökkenő tendenciának a hátterében főképpen a jegybanki alapkamat negatív változása áll. Természetes, hogy a bankok szeretnének a fennálló helyzeten változtatni. Újabb és újabb akciókkal próbálják a befektetők bizalmát megszerezni. Ennek egyik példája a K&H prémium megtakarítási számla, amely az alapkamat mellett évente kétszer prémiumkamatot fizet a megtakarítások után.

A bankbetétek egyik hátránya a rugalmatlanság, azaz, hogy sürgős pénzhiány esetén általában csak a betéti kamat elvesztése mellett juthat pénzhez a tulajdonos. A prémium megtakarítási számla esetében azonban ez nem így van, mivel ott az alapkamat- a számla napi egyenlege alapján – mindenképpen jár a befektetőnek függetlenül attól, hogy letelt-e a futamidő vagy nem. Ezen kívül évente kétszer prémiumkamatot is fizetnek az alapkamat mellett, így a megtakarítás már négy százalék fölötti hozamot ígér.

A K&H prémium megtakarítási számla hosszú távú megtakarítási forma, amelynek legfontosabb jellemzői a következőek:

· rugalmas,

· lehetőséget ad évi kétszeri prémiumkamatra,

· az alapkamat havonta jóváírják,

· nem kell előre meghatározni a futamidőt.

A fentiekből következik, hogy a prémium megtakarítási számla esetében a prémiumkamat akkor jár, ha legalább hat hónapig a számlán marad a megtakarítani kívánt összeg. Szükség esetén természetesen fel lehet belőle használni, viszont tudni kell azt is, hogy a prémium kamatot az adott időszak – azaz hat hónap – legkisebb egyenlege alapján fogják kiszámolni. Ez tehát azt jelenti, hogy a kivett pénzre nem fizetnek magas kamatot, tehát csak az 1,5 százalékos alapkamat jár.

Már korábban is szó esett a számla rugalmasságáról, amely nemcsak abban merül ki, hogy szükség esetén bármikor fel lehet használni, hanem abban is, hogy bármikor lehetőség van a számlára való befizetésre is. Persze a betétből való kivételhez hasonlóan érdemes ennek időpontját jól átgondolni az alapkamat számítási szabályai miatt. A prémiumkamat-mértéke az adott prémiumkamat-időszakon belül állandó, jelenleg 2,75 százalékot jelent (EBKM: 2,77%).

A prémiumkamat-időszakok a következőképpen alakulnak régi és új számla esetén:

· meglévő számla esetén: január 1-től június 30-ig, július 1-től december 31-ig,

· új számlanyitás esetén: a számlanyitástól vagy az első jóváírási tranzakció napjától az azt követő teljes prémiumkamat-időszak utolsó napjáig tartó időszak.

A prémiumkamat fontos feltétele, hogy a vizsgált prémiumkamat-időszakban napi egyenleg mindvégig elérje az 500 ezer forintot (az alapkamathoz nincs minimum összeg). A minimum egyenleg meglétét a számlanyitást követő első jóváírási tranzakciótól vizsgálják, így lehetőség van arra is, hogy a számlán csak később helyezzék el a megtakarítást. A prémiumkamat-elszámolás a teljes prémiumkamat-időszak utolsó napján történik.

A számlához kötődő további feltételek:

1. Egy ügyfél egyidejűleg csak egy K&H prémium megtakarítási számlával rendelkezhet.

2. Szolgáltatói díjterhelési megbízást (DD) nem adhat a számlára, és bankkártyát nem igényelhet hozzá,

3. a K&H prémium megtakarítási számláról nem köthet le betétet.

A jelenlegi akció keretében, amely 2014. január 31-ig tart, a bank a számlavezetési díjat – ami egyébként 309 Ft/hó – nem számolja fel.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 19

Latest Images

Trending Articles